Главна | Регистрация | ВходSaturday, 16.12.2017, 08:26:47

Непризнати породи и видове птици - Page 2 - ФорумДобре дошли Гост | RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Page 2 of 2«12
Forum moderator: The_Viper 
Форум » Птици » Декоративни птици » Непризнати породи и видове птици (Непризнати породи и видове птици)
Непризнати породи и видове птици
angel_geleeDate: Saturday, 12.05.2012, 00:27:56 | Message # 16
Лейтенант
Group: Член
Awards: 0
Status: Offline
От доста години се отглеждат декоративни кокошки като на Здравко и Методи но просто никой не му се е занимавало с признаването на порода от приятели разбрах за Методи че дълги годни е обикалял цяла България за да събира отбрани кокошки но до признаване не се е стигнало просто нямаме тези амбиции...

nikoooDate: Sunday, 13.05.2012, 21:12:50 | Message # 17
Частен
Group: Потребители
Виждал съм на доста места подобни кокошки и са много красиви и подкрепям идеята за българска порода декоративни кокошки дано има хора на които им се занимава да организират признаването на подобни породи.

kalin_dredDate: Wednesday, 22.08.2012, 08:38:39 | Message # 18
Генерал-лейтенант
Приятели, с доста колеги разговаряхме и се реши да се работи по изготвянето на стандарт и признаването на стандартна декоративна порода кокошки.

zdravkoDate: Monday, 24.12.2012, 22:13:53 | Message # 19
Частен
няколко снимки на кокошките ми Весели празници wine

DarkblueDate: Monday, 24.12.2012, 23:41:48 | Message # 20
Частен
Страхотни разцветки,браво!

http://dekorativniptici.alle.bg/

kalin_dredDate: Saturday, 29.12.2012, 03:01:36 | Message # 21
Генерал-лейтенант
Супер са джуджетата!!!

zdravkoDate: Wednesday, 09.01.2013, 01:17:13 | Message # 22
Частен
И едно петле което бях пропуснал купих го от пазара преди няколко месеца има малко забележки но си има и добри страни ще го пробвам с 3 кокошки които съм му определил и ще видя резултата

mario_borisov1Date: Friday, 18.01.2013, 19:34:38 | Message # 23
Частен
Здравейте! Разбрах че хора от Кюстендил коментирали за Струмската кокошка, че перничани измислят породи и много се издразних, не знам какви са тези хора се са специалисти; само лъж - вериж им е в главата. Аз при кой съм ходил се е най - велик, оплюват се едни други и това е. Евала за това, че са пионери в вноса и отглеждането на декоративни птици, но за 20 г. нищо само търговия... Не искам да обиждам никой, но това са моите наблюдения...

DarkblueDate: Saturday, 19.01.2013, 00:03:23 | Message # 24
Частен
Да,много добре си го казал и за съжаление това е действителноста в България.Това е една от причините да създадем клуб"Птицевъд".А това че е регистриран в Перник не значи,че е за перничани,напротив вратите му са отворени за всички любители на птиците.Не виждам,какво измислено има в Струмската кокошка,след като от край време се отглежда по поречието на р.Струма,нормално е да работим за признаването и като порода.

http://dekorativniptici.alle.bg/

angel_geleeDate: Tuesday, 29.01.2013, 02:09:08 | Message # 25
Лейтенант
Напълно съм съгласен с Марио все се намрат недоброжелатели само намират кусури а не се поглеждат себе си

KonstantinovDate: Thursday, 14.02.2013, 11:11:48 | Message # 26
Частен
Много ми допада тази порода - Струмската и реших да отглеждам от тях . Прочетох стандарта който е тук в сайта , но има ли възможност да се качат повече снимки с разрешените цветове , защото друго е човек да го види , не само да го прочете . biggrin
Също така разбирам , че линеенето е по-продължително , вярно ли е това ? Имам и други въпроси , например , кокошките имат ли инстинкт за мътене- тоест добри родители ли са ?
На каква възраст пронасят ? Благодаря предварително :))

angel_geleeDate: Thursday, 14.02.2013, 17:13:50 | Message # 27
Лейтенант
Доколкото имам опит с тях гледах ги преди време добри мътачки са тези които гледах аз пронесоха на 7 - 8 месец но навъншен вид не бяха като тези които са сега бяха по слаби на качулки и бради ..... Тоя стандарт към които се стремат колеите е много добър дано се получат нещата има много хубави кокошки от тоя вид. Тези мойте ги гледах преди 3 - 4 години ама има напредък

KonstantinovDate: Tuesday, 19.02.2013, 13:43:10 | Message # 28
Частен
Благодаря ти , сдобих се с няколко бройки , взех и разплодни яйца от приятел и ще видим какво ще се получи.

Форум » Птици » Декоративни птици » Непризнати породи и видове птици (Непризнати породи и видове птици)
Page 2 of 2«12
Search:

Copyright www.pticevad.ucoz.club © 2017   Уеб дизайн: multiplace
Hosted by uCoz